Jacek Mielcarek Band

22 WRZEŚNIA 2023

Jacek Mielcarek Band

22 września/piątek/godz. 19.00

Centrum Kultury Jazovia

ul. Rynek 10, Gliwice

Bilety: do nabycia tutaj

dołącz do wydarzenia na fb

zapisz wydarzenie w kalendarzu google

Jacek Mielcarek niewidomy artysta muzyczny ukończył wydział jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach i zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu już w trakcie swoich studiów. Po zakończeniu edukacji, odbył trasę koncertową po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, występując u boku czołowych polskich muzyków z kręgu rozrywki. Na krajowym gruncie zaangażował się w propagowanie muzyki jazzowej, zaliczając występy w różnych klubach oraz prowadzenie autorskich audycji na antenie Radia Opole. Jego programy prezentowały najnowsze nagrania jazzowe, zarówno od znanych, jak i mniej rozpoznawalnych twórców. Jako wokalista i saksofonista, w roli solisty, związany z Opolskim Big Bandem działającym przy Filharmonii Opolskiej, brał udział w wyjątkowych występach muzycznych. Jego talenty zaprezentowano m.in. na prestiżowym Montreux Jazz Festival, gdzie spotkało się to z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. W roku 2005, Radio Opole wydało album o nazwie "Mellow Look", na którym artysta współpracował z wybitnym pianistą Markiem Walarowskim. Współpraca artysty objęła także nazwiska takie jak Noam David, Dima Gorelik, Krzysztof Kobyliński, Karo Glazer, India Czajkowska, Tadeusz Sudnik, Phillip Bracken, Heńko Małolepszy, Marcin Szargut oraz Hanna Malarowska. Od 2013 roku jest stałym członkiem zespołu bluesowego o nazwie "Wielbłądy".

Jakub Mielcarek kontrabasista, absolwent renomowanej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował kontrabas jazzowy pod kierunkiem profesorów Jacka Niedzieli-Meiry, Michała Barańskiego i Adama Kowalewskiego. Jego twórczość objęła szeroki wachlarz stylistyk muzycznych, obejmujących zarówno główny nurt jazzu, jak i swobodny free jazz, a także elementy world music i tradycyjnej muzyki. W ciągu swojej kariery zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, w tym "Złote Gęśle" na renomowanym konkursie muzyki folkowej "Nowa Tradycja" Polskiego Radia (2009 r.), wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Nowa Tradycja (2012 r.) oraz nagrodę specjalną na Festiwalu "Jazz nad Odrą" (2016 r.). Mielcarek aktywnie uczestniczy w różnorodnych projektach muzycznych. Wspólnie z ojcem, Jackiem Mielcarkiem, tworzy zespoły, duety i trio, w tym etno-jazzowe formacje: Nisza oraz Śliczne Goździki. W ramach Kapeli Brodów, wykonuje muzykę tradycyjną. Jest również zaangażowany w liczne projekty, takie jak Maciej Fortuna Trio, Fortuna Acoustic Quartet, Ewelina Serafin Quartet, D.R.A.G., Silberman and "three of a perfect pair" oraz Phillip Bracken z zespołem. Jego wszechstronna współpraca obejmuje artystów i grupy, takie jak Erase Quartet, Zbigniew Namysłowski, Bogdan Hołownia, Power Of The Horns, Piotr Damasiewicz oraz Maciej Obara.

Marek Kądziela gitarzysta, kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień i wyzwań muzycznych. Laureat licznych konkursów oraz lider uznanych formacji muzycznych. Zapraszany do rozmaitych projektów muzycznych od jazzu przez folk po muzykę współczesną i eksperymentalną. Muzyk aktywnie koncertujący oraz doświadczony pedagog i animator kultury. Absolwent gitary jazzowej oraz kompozycji w The Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Posiada tytuł doktora sztuk muzycznych i jest Kierownikiem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Współpracował m.in. z : Steven Bernstein, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Michał Urbaniak, Marcin Masecki, Maciej Obara i wielu innych.

Łukasz Stworzewicz wszechstronny artysta - perkusista, kompozytor, aranżer, lider i producent, który ukończył Instytut Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego muzyczna podróż zaowocowała serią inspirujących projektów. W 2008 roku zrealizował debiutancki album „Silberman” w ramach formacji Silberman Trio, tworząc go w współpracy z pianistką Dorotą Zaziąbło oraz basistą Arturem Kudłacikiem. Kolejny etap artystycznej drogi Stworzewicza zaowocował albumem „Are You A Wizard, Sir?” (2010), w którym zaangażował Silberman Quintet. W nagraniu wzięli udział znakomici muzycy: Adam Bałdych, Piotr Wyleżoł, Grzegorz Bąk oraz Wojciech Gąsior. W 2016 roku ukazał się trzeci album Stworzewicza - „Silberman and Three of a Perfect Pair”, nagrany przy udziale Jana Peszka. To wydawnictwo zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków. Jego najnowszy projekt, płyta „Pieśń gęsi kanadyjskich” (2017), również nagrał wraz z kwintetem, prezentując kolejną fascynującą odsłonę swojej twórczości.

Emilia Hamerlik polska wokalistka. Swój warsztat rozwijała pod okiem wielu pedagogów i twórców m.in. Pauliny Kujawskiej, Krzysztofa Wojciechowskiego, Huberta Noe, Grażyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Jerzego Satanowskiego, Włodzimierza Korcza, czy Jakuba Lubowicza. Od kilku lat współpracuje z muzykami Filharmonii Sudeckiej, tworząc projekt Klezmerado, w którym wykonują muzykę klezmerską we własnych aranżacjach, na terenie całej Polski. Jest również wokalistką zespołu Kikimora, który jest fuzją folku, muzyki etnicznej i jazzowej improwizacji. Od lat przekazuje wiedzę i doświadczenie młodym adeptom sztuki wokalnej podczas różnego rodzaju warsztatów wokalnych. W 2021 roku została zaproszona przez Filharmonię Pomorską do projektu „Orchestra4Young”, pracując wówczas z Adamem Sztabą nad koncertem finałowym.

źródło: palmjazz.pl

Warto zobaczyć